Розяснення щодо реєстрації сільськогосподарської техніки та проведення обов’язкового технічного контролю.

 

У відповідності до вимог постанови кабінету міністрів України № 694 від 08 липня 2009 року «Про затвердження Порядку відомчої реєстрації та зняття з обліку тракторів, самохідних шасі, самохідних сільськогосподарських, дорожньо-будівельних і меліоративних машин, сільськогосподарської техніки, інших машин»,обов’язковій реєстрації підлягає вся техніка, незалежно від потужності, в тому числі мінітрактори та самостійно складені механізми.

            Реєстрація та   зняття  з  обліку  машин  здійснюються  після
отримання власником відповідного висновку спеціаліста з проведення
обстеження  машини  на  відповідність  ідентифікаційних  номерів і
супровідних документів на предмет фальсифікації (далі  -  висновок
спеціаліста)  за  встановленою  Мінагрополітики  формою. { Пункт 2
доповнено  абзацом  згідно  з Постановою КМ
N 1115 ( 1115-2011-п )
від 20.10.2011 }

            Власники,  крім  суб'єктів  господарювання,  визначених у
підпункті  5  пункту  8 цього Порядку, зобов'язані зареєструвати в
інспекції  машину  протягом  10  діб  від  дня  придбання, митного
оформлення  або  виникнення  інших  обставин,  що  є підставою для
реєстрації.  Строк  реєстрації  може бути продовжений інспекцією у
разі  неможливості  власника  своєчасно  її  провести  у зв'язку з
хворобою, відрядженням чи з інших причин.
Причіпне, навіснеобладнання  (крімтракторнихпричепів  і
прирівняних   до   них   машин)   та   інвентар,   якимприсвоєно
ідентифікаційні номера, реєструються за бажаннямвласників
.

Необхідно зазначити, що на сьогоднішній день населенням використовується значна кількість техніки яка незареєстрована у встановленому порядку. Більшість техніки  була передана населенню для користування  під час розпаювання колгоспів.

Інспекція звертає увагу на те, що громадяни які користується технікою більше п’яти років, мають право звернутися до суду для визнання право на власність. Для того необхідно підтвердження двох громадян села та довідки з сільської рада, що дійсно даний громадянин має в користуванні техніку більше п’яти років. Необхідно зазначити, що техніка яка легалізується повинна бути знятою з обліку та не знаходитися в розшуку.

На сьогоднішній деньсеред населення ходить багато розмов, щодо державного техогляду. В минулому році техогляди були відмінені на приватний автомобільний транспорт,але техогляди не відмінено на трактори, комбайни, причепи та  іншу сільськогосподарську та дорожньо-будівельну техніку. Згідно постанови кабінету міністрів України №1201 від 16.11.2011р. «Про затвердження Порядку здійснення обов’язкового технічного контролю тракторів, самохідних шасі, самохідних сільськогосподарських, дорожньо-будівельних і меліоративних машин, сільськогосподарської техніки, інших механізмів» техогляди перейменовано на обов’язковий технічний контроль.

На державну інспекцію сільського господарства покладено завдання щодо організації проведення обов’язкового технічного контролю, а сам контроль здійснюють уповноважені суб’єкти господарювання.

В області перевірку техніки здійснюють два субєкти, це ТОВ «Техноторг-ДОН» та ТОВ «УКРТЕХСТАНДАРТ».  Державною інспекцією сільського господарства в Закарпатській області на початку року складені графіки проведення обов’язкового технічного контролю які погоджено з районними державними адміністраціями та направлено на адреси сільських, селищних рад та висвітлено в засобах масової інформації.

 

Згідно статті 37 Закону України «Про дорожній рух» експлуатація техніки яка не пройшла обов’язковий технічний контроль ЗАБОРОНЕНА. 

Телефон:

Адрес:

Контакт