25-26 липня 2013 р. управлінням контролю якості сільськогосподарської продукції ДІСГ в Закарпатській області з 10.00 буде проводитись семінар щодо експорту зерна урожаю 2013 р. за адресою м. Ужгород, вул Минайська,37 каб. 10

На Закарпатті за ініціативи Державної інспекції сільського господарства в Закарпатській області та за дорученням головиЗакарпатської ОДА   з участю керівництва Департаменту агропромислового розвитку області, Державної інспекції сільського господарства області, управління Держкомагенства в кожному району областіпроводяться семінар-наради з головами сільських та селищних рад.

         Основними питаннями які виносяться для обговорення є:

        -Раціональне та ефективне використання земель сільськогосподарського призначення, збереження сільськогосподарських земель та підвищення їх родючості.

- Використання земель сільськогосподарського призначення,
ведення моніторингу використання земель сільськогосподарського
призначення, відведених для ведення товарного сільськогосподарського
виробництва.

- Проведення відомчої реєстрації сільськогосподарської техніки, забезпечення безпечної експлуатації сільськогосподарської техніки. Організація проведення обов’язкового технічного контролю. Забезпечення охорони праці та пожежної безпеки під час проведення жнив.

 

Управління контролю якості сільськогосподарської продукції

 

    За ІІ квартал 2013 року   Управлінням контролю якості сільськогосподарської продукції Державної інспекції сільського господарства в Закарпатській області проведено 60 перевірок суб’єктів господарювання. з них: планові-49 та 11 позапланових.                                                      Проводилось інспектування зерна та продуктів переробки при експорті з видачею сертифікатів якості.

 

Сівозміна для великих сільгоспвиробників - обов'язкова

 

У зв'язку з набуттям чинності із 01.01.2013 року Закону України № 1443-УІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження родючості ґрунтів», з метою реалізації положень Земельного кодексу України, законів України «Про землеустрій», «Про охорону земель» щодо збереження продуктивності сільськогосподарських угідь, підвищення їх екологічної стійкості, збереження відтворення родючості ґрунтів та з метою недопущення порушень чинного земельного законодавства власниками та землекористувачами земельних ділянок сільськогосподарського призначення наданих для ведення товарного сільськогосподарського виробництва загальною площею більш як 100 га, до 01.01.2013 року сільгосптоваровиробникам необхідно було замовити у відповідних землевпорядних організаціях проекти землеустрою, що забезпечують еколого - економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь, які передбачають заходи з охорони земель.

На сьогоднішній день Держсільгоспінспекцією в Закарпатській області продовжується вивчення стану готовності землевласників та землекористувачів з питань дотримання ними вимог щодо ефективного використання та охорони земель сільськогосподарського призначення.

За оперативними даними, станом на 01.04.2013 року, проекти землеустрою, що забезпечують еколого - економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь, які передбачають заходи з охорони земель замовлено трьома сільгосптоваровиробниками.

 

Л .М. Завадяк

 
 


У разі відсутності розроблених та затверджених в установленому порядку проектів землеустрою, що забезпечують еколого - економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь, які передбачають заходи з охорони земель, такі власники та керівники понесуть адміністративну відповідальність відповідно до статті 55 Кодексу України про адміністративні порушення, якою передбачено відповідальність у вигляді накладення штрафу на громадян від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 грн. до 1700 грн.) і на посадових осіб -від трьохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 5100 грн. до 8500 грн.).

 

 

Управління контролю за використанням та охороною земель

Управління контролю якості сільськогосподарської продукції

Управління контролю якості сільськогосподарської продукції

        Держсільгоспінспекцією в Закарпатській області 28 вересня 2012 року в Іршавському районі проведено нараду-семінар в частині здійснення державного контролю за використанням та охороною земель, зокрема в частині дотримання вимог земельного законодавства юридичними та фізичними особами, громадянами та в частині підвищення родючості грунтів області.                                                                     

        Надбанням та проблемами Іршавського району з держсільгоспінспекторами поділився перший заступник голови Іршавської районної державної адміністрації Мошкола І.І.                                                                                                    Навчання проведено з питань дотримання вимог чинного законодавства при оформленні матеріалів про адміністративне провадження та притягнення порушників до адміністративної відповідальності; організація та притягнення порушників до адміністративної відповідальності; організація та проведення планових та позапланових перевірок (уніфікована форма акту перевірки); недопущення проявів корупційних діянь при здійсненні державного контролю за використанням та охороною земель державними інспекторами; зміни до земельного законодавства та нормативно-правових актів необхідних для застосування при здійсненні державного контролю за використанням та охороною земель

 

Слід зазначити, що Порядок регламентує процедуру отримання дозволів на зняття та перенесення ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) земельних ділянок всіх, передбачених статтею 19 Земельного кодексу України, категорій земель.

У випадку недотримання вказаного Порядку власники земельних ділянок та землекористувачі несуть відповідальність за порушення земельного законодавства, згідно п. "и" ст. 211 Земельного кодексу України за ст. 53-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, що тягне за собою накладення штрафу на громадян від 10 до 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від 20 до 50 неоподаткованих мінімумів, а це штраф від 170,00 до 340,00 гривень та відповідно від 340,00 до 850,00 гривень. Крім цього, за зняття (знищення) та перенесення ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) земельних ділянок, без отримання спеціального дозволу порушникам нараховується завдана шкода, відповідно до Методики нарахування шкоди, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 25 липня 2007 року за № 963, із змінами.

За незаконне заволодіння родючим шаром ґрунту передбачено кримінальну відповідальність. Так, згідно із підпунктом 1 пункту 2 розділу І Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за порушення у сфері довкілля» КУпАП доповнено статтею 53-4, стосовно введення відповідальності за незаконне заволодіння ґрунтовим покривом (поверхневим шаром) земель, за яке накладається штраф на громадян від ЗО до 70 неоподаткованих мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від ЗО до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

 


Відповідно до підпункту 1 пункту 3 розділу І вищезазначеного Закону, Кримінальний кодекс України доповнено статтями 239-1 та 239-2, якими передбачено кримінальну відповідальність за незаконне заволодіння ґрунтовим покривом (поверхневим шаром) земель та незаконне заволодіння землями водного фонду в особливо великих розмірах.

 

 

           

Інформація на 17 вересня 2012 р. Управління контролю якості сільськогосподарської продукції

     На СЗС області продовжує надходити зерно урожаю 2012 року. Станом на 17.09.2012 року прийнято усього 4320тон, у тому числі пшениці 1561 тон: 29 тон-3-го класу, 1532 тон 5-го класу; 1454тон ріпаку вищого класу, 1093 тон соняшника та 122 тон сої.

     28 вересня 2012 року об 11 год. Управлінням контролю якості сільськогосподарської продукції Державної інспекції сільського господарства в Закарпатській області буде проводитися семінар на тему : "Сертифікація зернового складу на відповідність послуг із зберігання зерна та продуктів його переробки". Для прийняття участі у семінарі запрошено держсільгоспінспекторів відділу контролю якості та безпеки зерна і продуктів його переробки та фахівців сертифікованих зернових складів області.

 

 

 

 

 

 

 

Управління контролю якості

насіння і садивного матеріалу  

 

 

 

 

В сільськогосподарських підприємствах  Закарпатської області закінчується підготовка насіння озимих зернових культур під урожай 2013 року. Прогнозована потреба в насінні становить 2818,3 тон, із них кондиційного 3194,5 тон, тобто 113,3% до потреби. Озимої пшениці при потребі 2576,8 тон засипано 2372,6 тон, або 92,1%, озимого тритикале засипано 61,7 тон - кондиційного 36,7 тон, озимого ячменю при потребі 241,5 тон засипано 785,2 тони насіння, що становить 325,1% до потреби.                                                                                             Крім того прогнозована потреба в насінні озимого ріпаку становить 3,9 тони, на звітну дату насіння засипано на 100%.                                                           Заапробовано 76,5 га .сої. Не за апробованими в області залишились 149 га. кукурудзи та 5 га. сорго. Розпочато збирання гречки та пізніх технічних культур.                                                                                                                                 Станом на 07.09.2012 року зібрано гречки на площі 0,1 тис.га, намолочено 0,2 тис.тон, середня урожайність по області становить 18 ц/га. Соняшник зібрано з площі 0,1 тис.га, намолочено 0,2 тис.тон, урожайність – 20 ц./га. Кукурудзу на силос зібрано з площі 0,1 тис.га.

 

Управління контролю за використанням та охороною земель станом на 03.09.2012 р.

На виконання доручення Держсільгоспінспекції України від 21.06.2012 № 33-6-9/3044 та від 06.08.12 № 33-6-9/3897 про організацію та здійснення перевірок додержання вимог Земельного і Водного кодексів України при використанні та охороні смуг відведення, а також берегових смуг водних шляхів, за станом на 01 вересня 2012 року держсільгоспінспекторами здійснено 33 перевірки, за результатами яких виявлено 8 порушень на загальній площі 15 га. З метою усунення порушення внесено 4 приписи та матеріали із 4 справ направлено до органів прокуратури та правоохоронних органів.

Так, за липень місяць поточного року здійснено 9 перевірок додержання вимог Земельного і Водного кодексів України при використанні земель водного фонду, за якими виявлено 3 порушення на загальній площі 9 га, внесено 2 приписи та матеріали по 1 справі направлено до правоохоронних органів.

В серпні здійснено 23 перевірки, за якими виявлено 5 порушень на загальній площі 6,41 га, порушникам внесено 2 приписи  та матеріали по 3 справах направлено до правоохоронних органів.

За проведеним аналізом, характерними порушеннями при використанні земель водного фонду є використання без правовстановлюючих документів та передача земельних ділянок у власність, всупереч ч. 4 ст. 59 Земельного кодексу України.

 

 

 

 

 

Управління контролю якості

насіння і садивного матеріалу  на

 

03.09.2012 року

 


 

На виконання наказу Державної інспекції сільського господарства України «про створення робочих груп з питань перевірки відповідності суб’єктів насінництва та розсадництва атестаційним вимогам» від 31 липня 2012 р. № 225, комісією було проведено перевірку десяти суб’єктів господарювання, які внесені до державного реєстру виробників насіння і садивного матеріалу на 2012 рік, з них:6-по виробництву зернових культур , 2 – по картоплі та 2 – по вирощуванню багаторічних насаджень.                                                                      За  результатами перевірки, комісія рекомендувала виключити Мукачівську Державну сортодослідну станцію з державного реєстру виробників елітного насіння і садивного матеріалу на 2012 рік.                                                                             Таке рішення комісія прийняла в зв’язку з виявленими  порушеннями, зокрема:                                                                                                                              -   відсутність паспорта на виробництво і реалізацію елітного насіння;

-         відсутність ліцензійних угод на 2012 рік;

-         відсутність первинних документів на висіяне насіння під урожай 2012 року.

 

 

    Інформація про роботу Управління  технічного нагляду, охорони праці та пожежної безпеки 

 

          На виконання вимог листа Мінагрополутики   33-9-9/2995     від  19.06.2012 р. Держсільгоспінспекцією в Закарпатській області спільно з Територіальним управлінням Держгірпромнагляду було здійснено перевірку підприємств агропромислового комплексу під час проведення зернозбиральних робіт. Перевірено  9 сільгосппідприємств. За результатами перевірок заборонено експлуатацію 12 одиниць обладнання, та сільськогосподарських машин, в тому числі: - три трактори та три зернозбиральних комбайни, в чотирьох із них відсутній електростартерний запуск двигуна  із кабіни машини.    За результатами перевірок до адміністративної відповідальності притягнуто інспекторами Держгірпромнагляду 9 посадових осіб, із них 6 керівників. Сума штрафів становить 2176 грн. На усунення виявлених порушень усім керівникам підприємств видані обов’язкові до виконання  приписи, розпорядження.

 

Управління контролю якості сільськогосподарської продукції

У серпні місяці фахівцями Управління контролю якості сільськогоспо-дарської продукції Державної інспекції сільського господарства в Закарпатській області прийнято участь у навчаннях, які проводилися у м. Києві в Державній інспекції сільського господарства України, а саме:

- курс навчання „ Технологія виробництва та організація контролю якості і плодоовочевої продукції, виноградарства та виноробної промисловості ”;

- щодо  запровадження системи управління якістю  згідно стандарту ISO/IEC 17020:2012 „Оцінка відповідності. Вимоги до роботи різних контролюючих органів”.

Телефон:

Адрес:

Контакт